Microneedling (mikrojehličkování) nová mezoterapie.

Microneedling (mikrojehličkování) je nový způsob mezoterapie k vaší dokonalé pleti.

Microneedling (mikrojehličkování) je nová generace mezoterapie

– vaši pokožku neztenčí – naopak ji zesílí.

Řešíte problémy s redukcí vrásek, pigmentových skvrn, s povadlými konturami či rozšířené póry?  V tomto případě zkuste ošetření nazývané Microneedling (mikrojehličkování). Je to nová generace mezoterapie, která efektivně řeší redukci vrásek, rozšířených pórů, jizvičky po akné, problémy s hyperpigmentací, s červenými žilkami a zpevňuje kontury obličeje.

Microneedling (mikrojehličkování) je ošetření jednorázovou mikrojehličkovou hlavicí, která se nastavuje na potřebnou hloubku vpichu pro dosažení nejlepších výsledků. Mikrojehličky přístroje pronikají kolmo do pokožky a vytváří v hlubších vrstvách kůže mikrotraumata, a tím vytváří velmi malou ranku. V podkoží se vytvářejí drobné kanálky, kterými ošetřené oblasti rychleji absorbují účinné výživné látky a séra, která jsme předtím použili na obličej. Metoda je založena na samoobnovovací schopnosti regenerace (hojení) pokožky po jejím zranění. Touto metodou je kůže vybuzena k produkci kolagenu a k novotvorbě kožních buněk. Nastartovaný proces hojení vede k viditelným změnám, které pokračují v následujících 3-4 týdnech. Více informací najdete níže v kompletních informacích k proceduře.

Kompletní informace k proceduře – microneedling (mikrojehličkování).

Microneedling (mikrojehličkování).

Microneedling (mikrojehličkování).

Microneedling (mikrojehličkování) je nová metoda mezoterapie na omlazení kůže ( anti-aging), zlepšení tonizace pleti, rozjasnění, hydrataci. Mikrojehličkování se používá na redukci vrásek, pigmentových skvrn, strií a jizev po akné. Používá se nejčastěji na celý obličej, krk, deklolt, včetně jemné oblasti očního okolí a ruce. Mikrojehličkování je vhodné pro každý typ pleti, včetně citlivé a je velmi bezpečnou alternativou místo laserového ošetření.

Mikrojehličkování neboli ošetřením Dermapenem vyvolává sebeobnovení pokožky. Vlastní obranný mechanismus kůže vyplavuje růstové faktory, které zvyšují aktivitu kožních buněk a kolagenu. Nové kožní buňky zaplní vpichy po jehličkách a pokožku zpevní. V průběhu ošetření se využívají vzniklé kanálky ke vpravení účinných sér – kyselina hyaluronová, vitamíny, proteinů do hlubších vrstev.

Před ošetřením je možné nanést na pleť znecitlivující anestetický krém, abyste se cítilii pohodlně.Při mikrojehličkování používáme nejdříve aktivní séra, která podporují metabolizmus kůže a účastní se v procesu hojení a omlazení. Součástí přístroje pro mikrojehličkování je aplikátor, který lze nastavit od hloubky průniku 0,25 mm až do hloubky 2,5 mm s vícečetnými jehlami, které vertikálně pronikající do povrchové vrstvy kůže, což umožňuje zahájení procesu hojení vytvořených ranek. Rozbitím starých kolagenních řetězců se tímto stimuluje produkce nového kolagenu, elastinu a fibroblastů v kůži.

Mikrojehličkování vychází ze schopnosti hojení kůže po jejím poranění. Jakmile se kůže poraní dochází k okamžitému obnovování a k nahrazení poškozené kůže novou, zdravou kůží. Mikrojehličkování vyvolává malým kontrolovaným poškozením kůže tvorbu nového kolagenu bez rizika vzniku jizev. Díky tomuto ošetření získáte hladší, pevnější a sjednocenou pleť.

 

 

Délka procedury:

Microneedling (mikrojehličkování) – 1 procedura trvá od 20 do 60 minut, dle toho, zda se nanese znecitlivující krém či ne.

Doporučujeme ošetření:

Omlazení pleti, jizvičky po akné, pigmentové skvrny – doporučeno 4 – 6 ošetření 1x za 4 týdny

Strie – doporučeno 10 ošetření 1x za 4 – 6 týdnů

Výsledek může být vidět i po prvním ošetření, což vidíme na vypnutější pleti. Dlouhotrvající efekt se dostaví po opakovaných ošetřeních cca za 3 – 4 měsíce. Pleť se dále zlepšuje po dobu dalších 6 měsíců po posledním ošetření.

 • Běžný režim péče o pleť doporučujeme obnovit po úplném zhojení ošetřované partie asi za 5 -7 dní po mikrojehličkování.
 • Pokud je pleť citlivá, raději ji pouze zlehka omývejte borovou nebo převařenou vodou.
 • Po dobu 14 dní po zákroku se neopalujte a ani nechoďte do solária. (předeje se komplikacím ve formě pigmentových změn).
 • Dalších 6-8 týdnů po ošetření se vyvarujte pobytu na sluníčku a pleť chraňte krémem s vysokým UV faktorem – nejlépe SPF 50+.
 • Snažte se vyvarovat náhlým změnám teploty – sauna, kryokomora, turecké lázně, přechody z tepla ven v zimním období, velké fyzické námaze a prašnému prostření.

Výhody, které nabízí:

 1. Omlazení pleti
 2. Zmírnění drobných vrásek
 3. Regenerace pokožky po opalování
 4. Barevné sjednocení pleti
 5. Zvýšení elasticity pokožky, vypnutí pleti
 6. Zmírnění pigmentací
 7. Stažení pórů
 8. Korekce jizev, jizviček po akné a strií

Výsledek může být vidět i po prvním ošetření, což vidíme na vypnutější pleti. Dlouhotrvající efekt se dostaví po opakovaných ošetřeních cca za 3 – 4 měsíce. Pleť se dále zlepšuje po dobu dalších 6 měsíců po posledním ošetření.

Průběh ošetření:

Před ošetřením klientku informuji o ošetření, kontraindikacích a podepisuje informovaný souhlas.

Doporučuji:

 • nepít 24 hodin před zákrokem – alkohol, kávu, kofeinové nápoje (rozšiřují cévy)
 • před zákrokem neaplikovat žádné kosmetické přípravky a NELÍČIT SE
 • celkově by se měl klient cítit v pohodě.

Klientka  si  pohodlně  lehne a na ošetřovanou oblast naneseme znecitlivující krém, který necháme působit cca 30 minut. Po znecitlivění kůže nanesu aktivní sérum na bázi kyseliny hyalurované s dalšími látkami, například sérum vitamín Nanno C, E. Potom vezmu Dermapen čili mikrojehličkové pero s jednorázovou hlavicí s jehličkami.  Nastaví se vysoká rotace, která provádí velice jemné vpichy kolmo do pokožky. Tyto mikrojehličky vytváří v hlubších vrstvách kůže mikrotraumata, která stimulují tvorbu kolagenu a elastinu. Klientka celé ošetření vnímá jako nebolestivé, cítí pouze mírný tupý tlak.

 

Možná rizika:

Pleť může být po zbytek dne načervenalá, teplá či opuchlá, můžete chladit, je to pocit jako po delším pobytu na slunci.

 • Zarudnutí obvykle vymizí po 2 hodinách až 2 dnech.
 • Pokud je pleť citlivá, raději ji pouze zlehka omývejte borovou nebo převařenou vodou.
 • Pleť by měla být neustále hydratovaná, neměl by nastat pocit suché pokožky, doporučím vhodný krém, můžete mazat velmi často.
 • Po 2-3 dnech se mohou na kůži objevit i drobné stroupky. Do 5-14 dní se stroupky zhojí.
 • Běžný režim péče o pleť doporučuji obnovit po úplném zhojení ošetřované partie asi za 5 -7 dní po mikrojehličkování.
 • Po dobu 14 dní po zákroku se neopalujte a ani nechoďte do solária. (předeje se komplikacím ve formě pigmentových změn).
 • Dalších 6-8 týdnů po ošetření se vyvarujte pobytu na sluníčku a pleť chraňte krémem s vysokým UV faktorem – nejlépe SPF 50+.
 • Snažte se vyvarovat náhlým změnám teploty – sauna, kryokomora, turecké lázně, přechody z tepla ven v zimním období, velké fyzické námaze a prašnému prostření.
 • Make-up lze aplikovat po 48 hodinách
 • Kompletní zhojení proběhne během 5-7 dní
 • Po ukončení ošetření se pokožka samovolně regeneruje ještě 4-6 měsíců

Kontraindikace:

Alergická reakce kůže na kov, těhotenství a kojení, akutní akné, bradavice, znaménka, rosacea a problémy se srážlivostí krve (tj. špatné hojení ran), sklerodermie, vaskulární kolagenové, onemocnění nebo srdeční abnormality, aktivní bakteriální, virová nebo plísňová infekce, snížená funkce imunitního systému (imunosuprese), jizvy mladší než 6 měsíců, diabetes v anamnéze, operace obličeje v posledních 6 měsících, užívání antikoagulačních léků na ředění krve (např. Warfarin), keloidní nebo vystouplé jizvy v anamnéze, aktinická (solární) keratóza v anamnéze, psoriáza a jiná chronická onemocnění v anamnéze, infekce herpes simplex v anamnéze, ekzém.

Dana Clinic

Mladoboleslavská 425
Praha 9 - Kbely
197 00

+420 777 858 647

Pin It on Pinterest

Share This